chat.openai.com

ChatGPT: ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Bu model, GPT-3 (Generative Pretrained Transformer-3) modelinden türetilerek sohbetler sırasında dil modelleme işlemlerini hızlandırmak amacıyla geliştirilmiştir. ChatGPT, GPT-3 modelinin küçük bir versiyonudur ve dil modelleme işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilmektedir.

ChatGPT, dil modelleme işlemini hızlandırarak sohbetler sırasında daha gerçekçi ve doğal bir dil kullanımı sağlamaktadır. Bu sayede sohbetler sırasında daha doğal bir dil kullanımı sağlanarak insanların sohbetleri daha keyifli hale gelmektedir.

ChatGPT ayrıca dil modelleme işlemlerini hızlandırarak sohbetler sırasında daha hızlı cevaplar vermeyi de sağlamaktadır. Bu sayede sohbetler sırasında daha hızlı bir şekilde cevaplar alınabilmekte ve sohbetler daha dinamik hale gelmektedir.

ChatGPT sayesinde dil modelleme işlemini hızlandıran ve sohbetler sırasında daha doğal bir dil kullanımı sağlayan bir teknoloji geliştirilmiştir. Bu sayede sohbetler daha keyifli ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

ChatGPT uygulamasını deneyenler ve bu konuyu belli bir miktar takip edenler hangi açılardan önemli bir gelişme olduğuna dair genel bir fikir edinmişlerdir. Henüz internet bağlantısı olmamasına rağmen sorulara verdiği kapsamlı yanıtlar, farklı dillere uyumlu olması, soru akışını takip etmesi, arayüzünün kullanım kolaylığı (giriş bariyerinin düşük olması da diyebiliriz) ve sorulara verdiği güvenli yanıtlar (kendisinin insan hisleri ile empati yapamadığı, kanunsuz işler hakkında sorulan sorulara verilen yanıtlar vb) ilk bakışta öne çıkan noktaları diyebiliriz.

Öte yandan bazı kullanıcılara göre hali hazırda kullanılan teknolojilerin çok da ötesinde bir yenilik getirmiyor, başka bir deyişle bir arama motoru olarak Google’ın yaptığının daha diyalog tabanlı bir alternatifi olduğu söylenebiliyor.

chat.openai.com  adresinden sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz 🙂

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir